System balustrad całoszklanych
Twoje mieszkanie jako część nowoczesnej architektury miasta dzięki samonośnym balustradom szklanym.
Balustrady całoszklane – jak zrealizować efekt panoramiczny?
Balustrady całoszklane są przemyślanymi elementami zabudowy tarasów, balkonów i schodów, które dodadzą Twojemu domowi lub mieszkaniu nowoczesności. Coraz częściej pojawiają się nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale także publicznych i firmowych. Zastosowanie szkła wewnątrz daje wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni, z kolei na zewnątrz nadaje lekkości elewacji budynku. Jeśli chcesz się wyróżnić i mieszkać naprawdę nowocześnie, zamontuj szkło w profilach liniowych, a dopiero później przykryj podłogą. Uzyskasz w ten sposób wyjątkowy efekt: jedynie lekko widoczne tafle szkła, które pozwalają na harmonijne oddzielenie przestrzeni. Da Ci to możliwość cieszenia pięknymi widokami z tarasu czy balkonu.
Szklana balustrada pozwala nam na uzyskanie atrakcyjnego efektu panoramicznego, co sprawi, że Twój obiekt zyska na estetyce. Dopełnieniem całości jest widok, który zachwyca.
W jaki sposób montowane są balustrady całoszklane?
Balustrady całoszklane najczęściej montowane są w profilach aluminiowych mocowanych do podłogi. Żeby uzyskać efekt panoramiczny, bez widocznych mocowań, wykorzystywane są profile liniowe w dwóch typach. Pierwszy z nich, czyli odwrócone F, mocowany jest od góry bezpośrednio do podłogi lub odpowiednio przygotowanego twardego i gładkiego podłoża za pomocą specjalnych śrub. Drugi typ – U – również może być mocowany do podłogi od góry, ale także czołowo, czyli bokiem do ściany lub murku. Do ukrycia mocowania profili używa się blend osłonowych (zaślepek) dostosowanych do poszczególnych profili. Po montażu balustrad można dokończyć budowę gotowej podłogi, która będzie zwieńczeniem całego projektu. Przed przystąpieniem do montażu balustrad warto ustalić szczegóły dotyczące wysokości posadowienia gotowej podłogi. Pozwoli to na dopasowanie właściwego profilu i zamontowanie go tak, by osiągnąć pożądany efekt końcowy.
Jakość wykonania balustrady bezramowej
Dla funkcjonalności balustrady szczególnie istotny jest prawidłowy montaż. Szczegółowy projekt uwzględniający właściwości podłoża, do którego mocowana będzie balustrada, da Ci pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Omów z architektem, jaki chcesz uzyskać efekt końcowy i na jakiej wysokości posadowione zostaną profile montażowe względem gotowej podłogi. Ustalcie i wybierzcie właściwy sposób montażu dla danego projektu. Główną rolę odgrywa szkło, z pewnością znajdziesz takie, które będzie pasowało do Twojego gustu i stylu mieszkania. Jeśli chcesz uzyskać efekt panoramiczny, zdecyduj się na takie o najwyższej przejrzystości, czyli szkło odżelazionego (zwane również OPTI WHITE). Jego czystość zapewni Ci niezwykły efekt transparentności konstrukcji i pozwali widzieć rzeczy w naturalnych barwach. Z kolei standardowe szkło, najczęściej stosowane w budownictwie i wnętrzarstwie, zawiera tlenek żelaza, co nadaje mu charakterystyczny zielonkawy odcień. Zwróć uwagę, że im grubsza jest tafla szkła, tym jego zabarwienie jest mocniejsze.
Do swoich potrzeb i gustu możesz dostosować też poręcze. Ich różnorodność z pewnością Cię zadowoli: od subtelnych cieniutkich stalowych nakładek po bardziej masywne i wymyślne kształtem. Poza estetyką poręcze mają też wielką zaletę techniczną – stanowią dodatkowe zabezpieczenie krawędzi szkła. Nie tylko uchroni to od zarysowań czy wyszczerbień krawędzi, ale też od rozklejenia szkła poprzez wnikanie cząsteczek wody.
Wiedza i doświadczenie pracowników oraz staranność w opracowaniu projektu i jego wykonaniu dadzą Ci gwarancję zadowolenia.
Balustrady całoszklane – gdzie zdadzą egzamin?
Balustrady szklane bezramowe najefektowniej prezentują się na balkonach i tarasach budynków. Dzięki panoramicznemu widokowi możesz podziwiać otoczenie. Możesz skorzystać z balustrad całoszklanych nie tylko jeśli masz dom jednorodzinny. Sprawdzą się też w przypadku loggii w budynkach mieszkalnych, biurowych lub użytkowych, na klatkach schodowych i do antresoli.
Kombinacja szkła i ozdobnych mocowań z cegłą lub kamieniem tworzy fenomenalny efekt aranżacji industrialnej, coraz częściej popularnej w miejskiej architekturze. Możliwości są praktycznie nieograniczone.
Poniżej przedstawiamy galerię z realizacji z użyciem wsporników punktowych ze stali nierdzewnej
Poniżej galeria z montażu z użyciem profilu aluminiowego,
w którym osadzone jest szkło
Nasze balustrady całoszklane mogą być pięknym akcentem architektonicznym Twojego domu. Jeśli masz pytania lub chciałbyś opracować z nami projekt balustrad do Twojego domu, prosimy skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i prześlij do nas zapytanie. Nasi pracownicy odpowiedzą Państwu na Wasze pytania i przedstawią propozycje rozwiązań.
Jeśli Jesteś zainteresowany naszymi balustradami, może „temat” okien jest jeszcze aktualny?
Zachęcamy do samodzielnej wyceny okien i drzwi przesuwnych w naszych dwóch systemach okiennych: Schüco i Aluplast
Wybór odpowiedniego systemu mocowania do balustrad całoszklanych zależy od konstrukcji budynku i elementów nośnych. Architektonicznej całość, do której wlicza się i ten element, jest wypadkową pomysłów projektanta i Twoich, przyszłego użytkownika. Zadbaj więc o to, abyś mieszkał pięknie.
Do produkcji balustrad wykorzystujemy najczęściej szkło VSG tzn. szkło bezpieczne laminowane. Jego tafle są ze sobą sklejane, a pomiędzy nimi stosowane są specjalne folie, które utrzymują kawałki szkła na miejscu, jeśli doszłoby do stłuczenia.
W zakładkach znajdziesz dokładne informacje o rodzajach szkła oraz o możliwych rozwiązaniach stosowanych we francuskich balkonach.
Zobacz także
Zapoznaj się z naszymi pozostałymi produktami.
Kliknij i przejdź