Akcesoria do rolet
Dzięki nowoczesnej technologii i szerokiemu wyborowi silników i sterowników mamy możliwość zaprogramowania rolet stosownie do zapotrzebowania.
Zastosowanie sterowania elektrycznego daje nam możliwość obsługi każdego systemu osłonowego z osobna lub łączenia kilku systemów w grupy i obsługi ich wszystkich jednocześnie.
Montaż odpowiednich silników umożliwia ustawienie funkcji sterowania czasowego roletami (np. podnoszenia na dzień i opuszczania na noc) co daje nam większe poczucie komfortu zwłaszcza podczas pobytu poza domem (np. na urlopie), imitując tym samym naszą obecność w domu. Taka opcja może odstraszać potencjalnych „nieproszonych gości”.
Poprzez zastosowanie automatyki do systemów osłonowych, możemy również ustawić funkcję ekspozycji okien stosownie do warunków atmosferycznych. Dzięki tej opcji możemy zwiększyć nasz komfort z pobytu w pomieszczeniach, które np. są wychładzane w słoneczny dzień poprzez opuszczone rolety.
Kolejną opcją, z której możemy skorzystać, dzięki wyposażeniu osłon w elektryczne sterowanie jest możliwość podłączenia do centralnego systemu sterowania domem. Możemy mieć zatem kontrolę nad obsługą rolet a połączenie z systemem alarmowym da nam znać, gdy ktoś będzie próbował się włamać.
Silniki do rolet
Montaż silników pozwala na rezygnację ze standardowych manualnych metod obsługi przy użyciu linki lub paska, czyniąc obsługę jeszcze bardziej komfortową.
Ze względu na wbudowane funkcje, silniki możemy podzielić na:
- silniki przewodowe z mechanicznymi krańcówkami
- silniki radiowe z mechanicznymi krańcówkami
- oraz silniki radiowe z elektronicznymi krańcówkami- napęd wyposażony w system rozpoznawania przeszkód
Silniki przewodowe z krańcówką mechaniczną to najtańsze i najprostsze rozwiązanie.
Doprowadzenie zasilania następuje poprzez podłączenie kabla silnika do sterownika naściennego. Sterowanie systemem osłonowym następuje wówczas poprzez naciśnięcie klawisza lub przekręcenie kluczyka w sterowniku.
Silniki radiowe są najpopularniejszym i najchętniej wybieranym napędem. Pozwalają na obsługę systemu osłonowego przy użyciu pilota zdalnego sterowania lub odpowiedniego nadajnika naściennego, który po wcześniejszym zaprogramowaniu wysyła sygnał radiowy do odbiornika umieszczonego w silniku. Dzięki silnikom radiowym mamy możliwość obsługi rolet z dowolnego miejsca w budynku.
Silniki wyposażone w system rozpoznawania przeszkód to nowoczesne rozwiązanie pozwalające uniknąć uszkodzenia rolety i przeszkody. To bardzo przydatna funkcja np. gdy w domu są dzieci. Roleta podczas napotkania przeszkody zatrzyma się i cofnie, a gdyby z kolei zabrakło prądu, roleta pozostanie w pozycji w której była w chwili zaniku zasilania.
Piloty do rolet
Automatyka do rolet umożliwia nam swobodne zarządzanie systemami osłonowymi budynku.
Piloty z kolei pozwalają nam na sterowanie automatyką. Obsługują silniki ze sterowaniem radiowym.
Wyróżniamy 2 rodzaje pilotów:
- piloty przenośne
- piloty ścienne- z możliwością zamocowania na ścianie
Piloty mogą przyjmować różne formy i kształty, od prostych klasycznych z podstawowymi przyciskami poprzez małe w formie breloczków, do nowoczesnych z rozbudowanymi funkcjami.
Mogą mieć funkcję programowania sterowania czasowego. To znaczy, że możemy je tak zaprogramować, by podnoszenie i opuszczanie osłon następowało o stałych porach.
Pilotem możemy zarządzać nie tylko pojedynczą roletą ale i grupami rolet, które np. znajdują się w jednym pomieszczeniu.
Przeczytaj również
Planujesz budowę domu i chcesz poznać dostępne rozwiązania? Napisz lub zadzwoń.
Poniżej jest dostępny przycisk do naszego konfiguratora okien, możesz szybko poznać ceny.